RANKING THE NATURAL STATE PROSPECTS... INCLUDING NEARLY 70 SENIORS!
https://www.facebook.com/groups/211561482846350/
QB'S
2021 (Grade B)
1. Buddy Gaston, Joe T Robinson
2. Landon Rogers, LR Parkview
3. Austin Ledbetter, Bryant
4. Tyler Gee, Cabot
5. Daedrick Cail, Marion
2022 (Grade C+)
1. Tevin Carter, West Memphis
2. Austin Myers, Vilonia
3. Hunter Talley, Siloam Springs
4. Ckyler Tengler, Searcy
RB'S
2021 (Grade C+)
1. Hunter Smith, Joe T Robinson
2. Kylin James, Dumas
3. Samuel Franklin, LR Central
4. Jamarien Bracey, Bryant (ATH)
5. Tharon Davis, Newport (CB)
6. Keyshawn Stewart, Nashville
7. Alex George, Prescott (FB)
8. Taevion Cunningham, Sylvan Hills (A.P.)
2022 (Grade B+)
1. James Jointer, LR Parkview (ATH)
2. Joe Himon, Pulaski Academy
3. Darryl Searcy Jr, Joe T Robinson
4. Manny Smith, Conway
5. Travelle Anderson, Gosnell
6. Owen Miller, Lake Hamilton (FB)
7. Jaylen Hopson, Prescott
8. Tevin Woodley, Lake Hamilton
2023 (Incoming Sophomores)
1. Cedric Simmons, Malvern (QB)
2. Jabrae Shaw, Watson Chapel
3. Cory Nichols, Bryant (ATH)
WR'S
2021 (Grade C)
1. Marlon Crockett, Searcy
2. Javien Clemmer, Camden Fairview
3. Bryce Bohannon, Conway
4. Jaiden Henry, Van Buren
5. Druw Reynolds, Gosnell (OLB)
6. James Jordan, Joe T Robinson
7. Tyheen Proises, FS Northside
2022 (Grade B)
1. Chaz Nimrod WR Bentonville
2. DeWayne Ashford, Crossett
3. Pierce Smalley, HS Lakeside
4. Chance Cross, HS Lakeside
5. Landon Phipps, Springdale
TE'S
2021 (Grade A+)
1. Erin Outley, LR Parkview
2. Mason Brotherton, Mena
3. Errington McRae, Har-Ber
4. Dalton Brown, Nashville (OT)
5. Cameron Raggio, Magazine (DE)
6. Connor Clark, Jonesboro
2022 (Grade C+)
1. Omari Murdock, LR Central (WR)
2. Dax Courtney, DeWitt
3. Keith Wells, Monticello (LB)
O-LINEMEN
2021 (Grade C-)
1. Terry Wells, Wynne
2. Makalyn Thomas, LR Central
3. Jesus Almaraz, Springdale
4. Braden Stein, Greenwood
5. Gaylon Williams, Texarkana
6. Carter Cox, Rogers
7. Gavin Roe, Bauxite
8. Bubba Kegley, Foreman
9. Trace Hawkins, Pulaski Academy
10. Hank Kelly, Fayetteville
2022 (Grade A)
1. Emarion Harris, Joe T Robinson (T)
2. Andrew Chamblee, Maumelle (T)
3. TJ Dawn, Camden Fairview (G)
4. Jack Struebing, Har-Ber (C)
5. Brooks Edmonson, Bryant (T)
6. Carson Williams, Fordyce (C)
7. Chase Jessup, Lake Hamilton (G)
8. Caleb Stroud, Maumelle (T)
9. Tedarian Blair, Gosnell (G)
10. Braxton Johnson, NLR (G)
11. Josh Hyneman, Jonesboro (OL)
12. Eli Jackson, Joe T Robinson (C/DT)
2023
1. Eli Wilson, Searcy
D-LINEMEN
2021 (Grade B+)
1. Tyas Martin, Jacksonville (T)
2. DJ Withers Joe T Robinson (E)
3. Jared Summons, LR Parkview (T)
4. Terry Carter, West Memphis (T)
5. Chris Haywood, Foreman (E)
6. Kyron Kidd, Camden Fairview (T)
7. Shawn Rogers, FS Southside (T)
8. Adam Chandler, Paris (E)
9. Tyson Wimbley, Bentonville (T)
2022 (Grade C)
1. Mario Benjamin, Dollarway
2. Derrick Harris, LR Parkview
3. Lamar Jefferson, Watson Chapel (TE)
4. AJ Harris, Osceola (TE/OLB)
2023
1. Hunter White, Warren
LB'S
2021 (Grade B+)
1. Marco Avant, Jonesboro
2. Cole Joyce, Bentonville
3. Corry Platt LR Christian
4. Jordan Hanna, Greenwood
5. Josh Marshall, Maumelle
6. Jordan Owens, NLR
7. Kobe Faughn, Magazine
8. Gary Lewis, Fordyce (EDGE)
2022 (Grade C)
1. Kaden Henley, Shiloh Christian
2. Titus Colquitt, LR Christian
3. Don Littleton, Osceola (SS)
DB'S
2021 (Grade C-)
1. Dreyden Norwood, FS Northside (FS)
2. Brody Williams, Jonesboro
3. AJ Moss, Bentonville West
4. Jacolby Williams, Ashdown (FS)
5. Chris Bronson, Sylvan Hills
6. Christian Calhoun, Warren (WR)
7. Tatum Scott, Magazine
8. Kolbi Crawford, Bentonville
9. Kyle Knox, Bryant
10. Jaheim Brown, Fordyce (SS)
2022 (Grade C)
1. Tamerius Bell, West Memphis
2. Daniel Perry Jr, Searcy
3. John Paul Pickens, Jonesboro (SS)
4. Denzel Watkins, Crossett
5. Duke Walker, Ozark
6. Marion Conrad, Lake Hamilton
https://www.facebook.com/groups/211561482846350/
QB'S
2021 (Grade B)
1. Buddy Gaston, Joe T Robinson
2. Landon Rogers, LR Parkview
3. Austin Ledbetter, Bryant
4. Tyler Gee, Cabot
5. Daedrick Cail, Marion
2022 (Grade C+)
1. Tevin Carter, West Memphis
2. Austin Myers, Vilonia
3. Hunter Talley, Siloam Springs
4. Ckyler Tengler, Searcy
RB'S
2021 (Grade C+)
1. Hunter Smith, Joe T Robinson
2. Kylin James, Dumas
3. Samuel Franklin, LR Central
4. Jamarien Bracey, Bryant (ATH)
5. Tharon Davis, Newport (CB)
6. Keyshawn Stewart, Nashville
7. Alex George, Prescott (FB)
8. Taevion Cunningham, Sylvan Hills (A.P.)
2022 (Grade B+)
1. James Jointer, LR Parkview (ATH)
2. Joe Himon, Pulaski Academy
3. Darryl Searcy Jr, Joe T Robinson
4. Manny Smith, Conway
5. Travelle Anderson, Gosnell
6. Owen Miller, Lake Hamilton (FB)
7. Jaylen Hopson, Prescott
8. Tevin Woodley, Lake Hamilton
2023 (Incoming Sophomores)
1. Cedric Simmons, Malvern (QB)
2. Jabrae Shaw, Watson Chapel
3. Cory Nichols, Bryant (ATH)
WR'S
2021 (Grade C)
1. Marlon Crockett, Searcy
2. Javien Clemmer, Camden Fairview
3. Bryce Bohannon, Conway
4. Jaiden Henry, Van Buren
5. Druw Reynolds, Gosnell (OLB)
6. James Jordan, Joe T Robinson
7. Tyheen Proises, FS Northside
2022 (Grade B)
1. Chaz Nimrod WR Bentonville
2. DeWayne Ashford, Crossett
3. Pierce Smalley, HS Lakeside
4. Chance Cross, HS Lakeside
5. Landon Phipps, Springdale
TE'S
2021 (Grade A+)
1. Erin Outley, LR Parkview
2. Mason Brotherton, Mena
3. Errington McRae, Har-Ber
4. Dalton Brown, Nashville (OT)
5. Cameron Raggio, Magazine (DE)
6. Connor Clark, Jonesboro
2022 (Grade C+)
1. Omari Murdock, LR Central (WR)
2. Dax Courtney, DeWitt
3. Keith Wells, Monticello (LB)
O-LINEMEN
2021 (Grade C-)
1. Terry Wells, Wynne
2. Makalyn Thomas, LR Central
3. Jesus Almaraz, Springdale
4. Braden Stein, Greenwood
5. Gaylon Williams, Texarkana
6. Carter Cox, Rogers
7. Gavin Roe, Bauxite
8. Bubba Kegley, Foreman
9. Trace Hawkins, Pulaski Academy
10. Hank Kelly, Fayetteville
2022 (Grade A)
1. Emarion Harris, Joe T Robinson (T)
2. Andrew Chamblee, Maumelle (T)
3. TJ Dawn, Camden Fairview (G)
4. Jack Struebing, Har-Ber (C)
5. Brooks Edmonson, Bryant (T)
6. Carson Williams, Fordyce (C)
7. Chase Jessup, Lake Hamilton (G)
8. Caleb Stroud, Maumelle (T)
9. Tedarian Blair, Gosnell (G)
10. Braxton Johnson, NLR (G)
11. Josh Hyneman, Jonesboro (OL)
12. Eli Jackson, Joe T Robinson (C/DT)
2023
1. Eli Wilson, Searcy
D-LINEMEN
2021 (Grade B+)
1. Tyas Martin, Jacksonville (T)
2. DJ Withers Joe T Robinson (E)
3. Jared Summons, LR Parkview (T)
4. Terry Carter, West Memphis (T)
5. Chris Haywood, Foreman (E)
6. Kyron Kidd, Camden Fairview (T)
7. Shawn Rogers, FS Southside (T)
8. Adam Chandler, Paris (E)
9. Tyson Wimbley, Bentonville (T)
2022 (Grade C)
1. Mario Benjamin, Dollarway
2. Derrick Harris, LR Parkview
3. Lamar Jefferson, Watson Chapel (TE)
4. AJ Harris, Osceola (TE/OLB)
2023
1. Hunter White, Warren
LB'S
2021 (Grade B+)
1. Marco Avant, Jonesboro
2. Cole Joyce, Bentonville
3. Corry Platt LR Christian
4. Jordan Hanna, Greenwood
5. Josh Marshall, Maumelle
6. Jordan Owens, NLR
7. Kobe Faughn, Magazine
8. Gary Lewis, Fordyce (EDGE)
2022 (Grade C)
1. Kaden Henley, Shiloh Christian
2. Titus Colquitt, LR Christian
3. Don Littleton, Osceola (SS)
DB'S
2021 (Grade C-)
1. Dreyden Norwood, FS Northside (FS)
2. Brody Williams, Jonesboro
3. AJ Moss, Bentonville West
4. Jacolby Williams, Ashdown (FS)
5. Chris Bronson, Sylvan Hills
6. Christian Calhoun, Warren (WR)
7. Tatum Scott, Magazine
8. Kolbi Crawford, Bentonville
9. Kyle Knox, Bryant
10. Jaheim Brown, Fordyce (SS)
2022 (Grade C)
1. Tamerius Bell, West Memphis
2. Daniel Perry Jr, Searcy
3. John Paul Pickens, Jonesboro (SS)
4. Denzel Watkins, Crossett
5. Duke Walker, Ozark
6. Marion Conrad, Lake Hamilton